Co jsme ulovili v únoru v Německu?

Únor, nejkratší měsíc v roce. Někteří se rozhodli uložit svou vinnou sklenku na měsíc do kouta. My jsme na ty naše prach padat nenechali. Navštívili jsme totiž naše oblíbené německé vinaře a přivezli jsme spoustu skvělých kousků. Na suchu vás zkrátka nenecháme, ať je jakákoliv část roku.

Raketa z Rheinhessen: Dreissigacker

Vinařství, z jehož názvu se vám možná zamotá jazyk, ale stojí za to si ho pamatovat! Jochen Dreissigacker tu totiž odvedl pořádný kus práce. Když v roce 2005 převzal vinařství po otci, koupili byste si u něj převážně sladká a velmi komerční vína. A teď? Poctivá práce ve vinohradu v ekologickém režimu, krásné zdravé hrozny… a to víno! Abychom to zkrátili, Dreissigacker se stal v Německu prémiovým brandem a neminul ani odbornou veřejnost, u které si zasloužil velmi dobré hodnocení.

Co se stane, když se německý vinař inspiruje v Champagne? Může třeba smíchat rezervní vína s mladšími ročníky a vytvořit tak naprostou raketu! Riesling Vintages je rozhodně náš favorit. Starší ročníky mu do vínku nadělily eleganci a jemnost a díky těm mladším mu nechybí svěžest a drive. Radost otevřít, radost nalévat, radost pít.

A máme i něco pro milovníky bublin. Pro oduševnělé večery komplexní sekt Chardonnay Brut Nature Pinot Noir Brut přinese jiskru, kamkoliv potřebujete. Stačí ho bouchnout.

blog_01_dreissigacker_1

Preciznost z Pfalze: Marcus Schneider

U Marcuse jsme měli možnost obdivovat nejnovější technologie a sudy od nejlepších evropských bednářů. S víny z tohoto vinařství máte jistotu. Jsou čistá, stabilní a vyladěná do detailu. Nás zaujal krásný Riesling Alte Reben ze starých keřů a plné červené Black Print.

Milovaná Mosela: Phillip Kettern

Okolo toku německé části řeky Mosely je známý vinařský region s ikonickými strmými vinicemi. Ten pohled nás vždy uhrane. Tentokrát nás tu čekalo příjemné překvapení: fantastická večeře s Phillipem Ketternem a partou jeho kamarádů, kteří mají rádi víno stejně jako my! Dosyta jsme si užili místní pohostinnosti a ochutnali jsme spoustu vína z aktuálního ročníku. Těší nás, že Phillipa máme a můžeme vám nabízet skvělé minerální a vyvážené rieslingy, neotřelé oranžády i sladší kousky, bez kterých by to zkrátka nebyla Mosela.

Doporučujeme hravý Pét Nat Piu Piu, který zmizí ze sklenic, dřív,  než řeknete “Piju Piu”. Mezi stálé favority patří Riesling Mineral.

Schloss Vollrads

A na závěr trocha historie. Schloss Vollrads je jedno z nejstarších německých vinařství a dlouhá tradice se na vínech podepisuje. Jsou jemná, elegantní a krásně vyvážená. Nenajdete tu nic jiného, než Riesling rýnský. A ten my rádi! Základní jejich Riesling Qualitswein trocken 2021 je svěží ovocný a krásně pitelný.  Riesling Winkel trocken 2020 je tělnatější, kulatý s paradní kyselinou. A pokud si chcete dopřát to nejlepší, je tu Riesling GG Schlossberg 2018 z vinice přímo pod zámkem, zrající ve velkých sudech. Mohutný, vrstevnatý riesling konkurující těm největším jménům německého vinařství.

Jsme vděční za to, že můžeme pracovat s lidmi, kteří jsou oddaní své práci, a vozit z Německa vína podle vašeho i našeho gusta.